Metody walki z owłosieniem na ciele

Czytelnia Autor: redakcja Dodaj komentarz

XXI wiek to przede wszystkim era kultu ciała. Już od wielu lat ideał kobiecego piękna kryje się w gładkim, pozbawionym zbędnego owłosienia ciele. Trend ten spowodował, że na rynku pojawiło się wiele metod depilacji oraz epilacji (o nich więcej tutaj: http://www.zaspa24.pl/vectus-nowoczesna-depilacja-laserowa-w-gdansku/). Niektóre mogą być stosowane w warunkach domowych – cechują się one mniejszą lub większą skutecznością. Inne w dalszym ciągu zarezerwowane są dla specjalistycznych gabinetów kosmetycznych i próżno mieć nadzieję, że w najbliższych latach to się zmieni. Dlaczego? Chociażby ze względu na bezpieczeństwo i możliwe skutki uboczne jakie niosłaby za sobą na przykład nieumiejętna depilacja laserem w zaciszu własnego domu.

Dlaczego depilacja w domu nie zawsze jest skuteczna i jakie są dla niej alternatywne rozwiązania?
Kobiety niezwykle często z uwagi na ograniczony budżet, strach przed bolesną depilacją w gabinecie kosmetycznym lub po prostu wstyd przed pokazaniem swojego ciała obcej osobie decydują się na zabiegi depilacyjne w domu. Do najpopularniejszych metod w dalszym ciągu należą tutaj:

  • golarki – golenie z pomocą pianek oraz mniej lub bardziej zaawansowanych maszynek do golenia może przynieść doskonałe efekty, ale niestety krótkotrwałe. Już po dwóch, trzech dniach włoski zaczynają odrastać a zbyt częste powtarzanie zabiegu prowadzi do podrażnień skóry, zapalenia mieszków włosowych oraz uporczywego wrastania.
  • Depilacja plastrami z woskiem, kremami lub pastą cukrową – skuteczność tych zabiegów jest o tyle większa, że efekt może utrzymywać się nawet do czterech tygodni. Do ich prawidłowego przeprowadzenia potrzebna jest jednak wprawa a efekty uboczne w postaci bólu, zapaleń czy wrastających włosków mogą skutecznie odstraszać od ich regularnego powtarzania.
  • Depilacja mechaniczna z użyciem depilatora elektrycznego – efekt podobnie jak w przypadku wosku może utrzymywać się nawet do czterech tygodni. Mimo nowoczesnych rozwiązań w zakresie depilatorów zabiegom w dalszym ciągu towarzyszy ból i dyskomfort. Osoby o wrażliwej skórze często mają problem z wrastającymi włosami.

Depilacja laserowa – alternatywa dla domowych metod depilacji!

Większość osób poszukujących skutecznych rozwiązań do walki z niechcianym owłosieniem wciąż szuka alternatywnych rozwiązań, dzięki którym uporczywy problem może zostać rozwiązany raz na zawsze. Ciekawą propozycją może okazać się laser Vectus, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń przeznaczonym do użytku w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Po depilacji laserowej niechciane owłosienie znika na dobre. Ponadto, dzięki intuicyjnemu czujnikowi pozwalającemu na określenie ilości melaniny w skórze depilacja laserowa urządzeniem Vectus nie niesie za sobą żadnego zagrożenia w postaci blizn czy poparzeń.

Depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym to inwestycja na całe życie a dla wielu osób, które z powodu licznych czynników cierpią na nadmierne owłosienie (np. w wyniku hirsutyzmu) jest to jedyny sposób, aby móc zaakceptować swoje ciało i bez wstydu prezentować je w najpiękniejszych kreacjach.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *