Metody walki z owłosieniem na ciele

Czytelnia Autor: redakcja komentarzy 8

XXI wiek to przede wszystkim era kultu ciała. Już od wielu lat ideał kobiecego piękna kryje się w gładkim, pozbawionym zbędnego owłosienia ciele. Trend ten spowodował, że na rynku pojawiło się wiele metod depilacji oraz epilacji (o nich więcej tutaj: http://www.zaspa24.pl/vectus-nowoczesna-depilacja-laserowa-w-gdansku/). Niektóre mogą być stosowane w warunkach domowych – cechują się one mniejszą lub większą skutecznością. Inne w dalszym ciągu zarezerwowane są dla specjalistycznych gabinetów kosmetycznych i próżno mieć nadzieję, że w najbliższych latach to się zmieni. Dlaczego? Chociażby ze względu na bezpieczeństwo i możliwe skutki uboczne jakie niosłaby za sobą na przykład nieumiejętna depilacja laserem w zaciszu własnego domu.

Dlaczego depilacja w domu nie zawsze jest skuteczna i jakie są dla niej alternatywne rozwiązania?
Kobiety niezwykle często z uwagi na ograniczony budżet, strach przed bolesną depilacją w gabinecie kosmetycznym lub po prostu wstyd przed pokazaniem swojego ciała obcej osobie decydują się na zabiegi depilacyjne w domu. Do najpopularniejszych metod w dalszym ciągu należą tutaj:

 • golarki – golenie z pomocą pianek oraz mniej lub bardziej zaawansowanych maszynek do golenia może przynieść doskonałe efekty, ale niestety krótkotrwałe. Już po dwóch, trzech dniach włoski zaczynają odrastać a zbyt częste powtarzanie zabiegu prowadzi do podrażnień skóry, zapalenia mieszków włosowych oraz uporczywego wrastania.
 • Depilacja plastrami z woskiem, kremami lub pastą cukrową – skuteczność tych zabiegów jest o tyle większa, że efekt może utrzymywać się nawet do czterech tygodni. Do ich prawidłowego przeprowadzenia potrzebna jest jednak wprawa a efekty uboczne w postaci bólu, zapaleń czy wrastających włosków mogą skutecznie odstraszać od ich regularnego powtarzania.
 • Depilacja mechaniczna z użyciem depilatora elektrycznego – efekt podobnie jak w przypadku wosku może utrzymywać się nawet do czterech tygodni. Mimo nowoczesnych rozwiązań w zakresie depilatorów zabiegom w dalszym ciągu towarzyszy ból i dyskomfort. Osoby o wrażliwej skórze często mają problem z wrastającymi włosami.

Depilacja laserowa – alternatywa dla domowych metod depilacji!

Większość osób poszukujących skutecznych rozwiązań do walki z niechcianym owłosieniem wciąż szuka alternatywnych rozwiązań, dzięki którym uporczywy problem może zostać rozwiązany raz na zawsze. Ciekawą propozycją może okazać się laser Vectus, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń przeznaczonym do użytku w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Po depilacji laserowej niechciane owłosienie znika na dobre. Ponadto, dzięki intuicyjnemu czujnikowi pozwalającemu na określenie ilości melaniny w skórze depilacja laserowa urządzeniem Vectus nie niesie za sobą żadnego zagrożenia w postaci blizn czy poparzeń.

Depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym to inwestycja na całe życie a dla wielu osób, które z powodu licznych czynników cierpią na nadmierne owłosienie (np. w wyniku hirsutyzmu) jest to jedyny sposób, aby móc zaakceptować swoje ciało i bez wstydu prezentować je w najpiękniejszych kreacjach.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

8 komentarzy

 • Marta:

  Data: Maj 29, 2018 Czas: 11:46 am

  Depilowałam się kiedyś plastrami, ale strasznie mnie bolało…poza tym włoski dosyć szybko odrastały. Lepiej sprawdziła się depilacja laserowa, usunęła ona moje włoski TRWALE, co zresztą zaskoczyło mnie bardzo. I sam zabieg był szybki i bezbolesny : )

 • Bella:

  Data: Maj 30, 2018 Czas: 7:52 am

  Jestem alergiczką, szczególnie na słońce, w lato często mam wysypkę. Czy zabieg ten będzie dla mnie odpowiedni? Nie uszkodzi mojej skóry?

  • Genia:

   Data: Czerwiec 8, 2018 Czas: 6:56 pm

   hmm chyba musiałabyś to skonsultować z lekarzem…

 • Kinga89:

  Data: Czerwiec 5, 2018 Czas: 6:55 pm

  Fajny artykuł. Ja to zawsze miałam problemy z goleniem czy depilacją. Jak się nie zacięłam, to coś mnie uczuliło. No i denerwujące było zawsze to, że te włoski mega szybko odrastały. Myślę poważnie o tej metodzie usuwania owłosienia…

 • Fiona:

  Data: Czerwiec 8, 2018 Czas: 10:01 am

  hmm myślę o tym zabiegu laserowym, to w sumie byłoby nawet opłacalne.. na kilka lat pozbyć się włosów (a ponoć i na całe życie można) hmmm

 • Rita:

  Data: Czerwiec 10, 2018 Czas: 7:07 pm

  słuchajcie a gdzie można zrobić taki zabieg? Jestem praktycznie zdecydowana tylko teraz szukam odpowiedniego miejsca 🙂

 • Rita:

  Data: Czerwiec 15, 2018 Czas: 4:09 pm

  Czy są możliwe jakiekolwiek powikłania po takim zabiegu? Zastanawia mnie to bardzo.

 • Data: Czerwiec 20, 2018 Czas: 12:11 pm

  Ja miałam zabieg w klinice Cosmetologica w Gdańsku i chciałabym każdemu serdecznie polecić : ) zabieg pełna profeska, podejście do pacjenta jak należy ! A nogi gładkie i miłe w dotyku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 − 78 =

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *