Depilacja laserowa

Czytelnia Autor: redakcja Dodaj komentarz

Każda kobieta w wieku dojrzewania zaczyna odczuwać potrzebę bycia piękną. Dbanie o każdy szczegół kobiecego ciała to regularne rytuały, które sprawiają, że doskonale czujemy się we własnej skórze. Niektóre z kroków, podejmowanych przez kobiety, wymagają samodyscypliny oraz wielu wyrzeczeń. Do tych czynności zdecydowanie nie zalicza się depilacja laserowa.


Dlaczego depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie owłosienia cechuje się szybkością w przeprowadzaniu zabiegu. Ponadto włosy z nóg, ramion, okolic intymnych, pleców usuwane są na stałe, przy czym laser dopasowany jest do indywidualnych preferencji i potrzeb pacjenta. Atutem tego rodzaju zabiegów jest niewielkie odczuwanie dyskomfortu przy bardzo zadowalających efektach. Z powierzchni skóry, poddanej zabiegowi, znika około 95% włosów, a warto dodać, iż pozostałe 5% to włosy w stadium wzrostu. W kwestii bezpieczeństwa warto zaznaczyć, iż jest to metoda kompletnie nieinwazyjna więc nie powoduje naruszeń w strukturze skóry.
Zabieg usuwania owłosienia laserem nie jest wymagający czasowo, ponieważ w większości przypadkach wystarczy jedna wizyta w gabinecie. Jeżeli naszym celem jest całkowite pozbycie się niechcianych włosków na zawsze warto poddać się ok. 4 zabiegom w odstępach co 4-10 tygodni. Czas poświęcony na usunięcie owłosienia jest zróżnicowany, na zniwelowanie wąsika przeznacza się zazwyczaj ok. 2 minut, natomiast depilacja obu nóg jest kwestią 30 minut.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed samą depilacją laserową zaleca się:

  • usunąć włoski maszynką z miejsca, które zostanie poddane zabiegowi
    nawilżenia okolicy poddawanej depilacji
  • powstrzymanie od używania takich metod depilacyjnych jak: wosk, plastry, depilator
    nieużywanie kremów zawierających: witaminy z grupy A oraz C, jak również zaniechanie stosowania preparatów z kwasami owocowymi na 4 tygodnie przed zabiegiem
  • na tydzień przed zabiegiem nie brać leków fototoksycznych oraz fotoalergicznych jak również nie spożywać ziół typu dziurawiec, nagietek.

Warto zaznaczyć, iż do zabiegu nie kwalifikują się osoby, które borykają się z aktywnymi infekcjami skóry, kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące, osoby cierpiące na choroby pęcherzowe skóry, ze świeżą opalenizną, cierpiące na bielactwo lub łuszczycę, mające skórę skłonną do przebarwień.

Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia skóry w miejscu działania lasera. Różowe bądź czerwone plamy, a nawet obrzęki, mogą pozostać na skórze do kilku dni. Dodatkowo warto unikać peelingów oraz szorstkich gąbek, aby nie podrażnić skóry, ciało można osuszać delikatnymi ruchami, nie pocierając go.  Do kilku dni po zabiegu nie powinno się stosować dezodorantów oraz perfum w miejscu depilacji. Na 4 tygodnie trzeba zrezygnować z opalania, na słońcu jak i z nienaturalnych metod, jak również wyłączyć z programu dnia basen oraz saunę.
Okazuje się, że depilacja laserowa jest najbardziej skutecznym sposobem, ze względu na efekty jakie osiąga.
Z tego rodzaju zabiegu korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy chcą pozbyć się niezbędnego owłosienia. Laser potrafi całkowicie usunąć niechciane włoski z każdej preferowanej części ciała, co satysfakcjonuje pacjentów decydujących się na tę czynność. Najważniejsze przy tego typu zabiegach jest bezpieczeństwo, które jest potwierdzone certyfikatem wydanym przez FDA.

Jeżeli masz ochotę spróbować, zapraszamy:

Laserowa depilacja Vectus Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 1 =

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *