Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, czyli jak zapomnieć o zmarszczkach

Czytelnia Autor: redakcja Dodaj komentarz

Kwas hialuronowy jest związkiem, który wiąże wodę w obszarze skórze właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej jędrność, nawilżenie i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu w naszym organizmie stopniowo się zmniejsza. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody, wysusza się, wiotczeje i powstają zmarszczki.


Ludzie aby odzyskać swój dawny, młody wygląd likwidują oznaki starości poprzez wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. W ten sposób również nawilżają skórę, nadają objętość i modelują usta, również poprawiają kontury twarzy. Oprócz efektów estetycznych, ten zabieg posiada efekty zdrowotne – kwas pobudza naturalne procesy regneracyjne skóry, co sprawia, że nawet po wchłonięciu preparatu nasza skóra wygląda dużo lepiej niż przed zabiegiem.
Wiele lekarzy jest zdania, że najlepszym lekarstwem będzie kwas hialuronowy na zmarszczki i nie tylko!

Dolina łez – charakterystyka

Zapadnięcie się niektórych obszarów twarzy jest spowodowane przez zmniejszenie się ilości podściółki tłuszczowej. Zapadnięcia w obrębie oczodołów, a następne przechodzące skośnie na policzek prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka nazywana jest doliną łez. Nazwę zawdzięcza torowi, po którym spływają właśnie łzy.

Przygotowanie do zabiegu

Tak jak przy wielu tego typu zabiegach lekarz ma obowiązek przeprowadzić rozmowę z pacjentem. Zadaje pytania dotyczące przeszłości chorobowej, omawia przebieg zabiegu, informuje pacjenta o możliwych skutkach ubocznych, ustala cenę zabiegu, prezentuje inne alternatywy tego rodzaju terapii  oraz omawia kwestię utrzymywania się efektów po zabiegu. Przed zabiegiem lekarz negocjuje z pacjentem sposób znieczulenia. Kiedy lekarz ustali, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu następuje podpisanie zgody na zabieg. Specjalista po wykonaniu wszystkich tych czynności może przejść do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.
Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym składa się z następujących elementów:

Usunięcie makijażu

  • Dezynfekcja okolicy ciała poddawanej zabiegowi, w tym przypadku okolicy skóry powiek dolnych, nosa i górnych części policzków.
  • Podanie środka znieczulającego za pomocą zastrzyku lub specjalnego kremu.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym wymaga nie tylko precyzji, ale też wykonanie odpowiedniej do typu zmarszczek techniki. Specjalista w tym przypadku wykonuje iniekcje metodą liniową (zastrzyk). Każda dolina łez zostaje raz nakłuta za pomocą igły. Lekarz wykonuje ostrzykiwanie kwasem hialuronowym na obszarze górnej i środowej części policzka, w dolnej części doliny łez, podskórnie tuneluje ją ku górze. Kwas wstrzykiwany jest w momencie kiedy igła zostaje wyciągana. Następnie lekarz wykonuje masaż, którego celem jest wymodelowanie wypełnień i ich równomiernych rozmieszczeń. Końcową częścią zabiegu stanowi chłodzenie okolicy oczu po wykonanym zabiegu w celu zniwelowania bólu oraz zapobiegnięciu tworzenia się opuchlizn po wykonanych uprzednio iniekcjach. Po zakończonym zabiegu pacjent powinien zgłosić się do lekarza w ustalonym wcześniej terminie.

Zalecenia po wykonanym zabiegu

Czas rekonwalescencji pacjenta zależy od jego indywidualnych czynników wewnętrznych. Szacowany termin zaczyna się od kilku dni, a kończy na kilku tygodniach. Jeśli chcemy cieszyć się długotrwałym efektem należy przez pierwszy tydzień po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego należy ochładzać okolice dolnych powiek, policzków oraz nosa. Nie wolno też uciskać miejsc, które były poddane zabiegowi. W czasie rekonwalescencji należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna), a także nie należy wykonywać zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Bruzdy nosowo wargowe – charakterystyka

Są to wgłębienia rozciągające się od górno-bocznej części skrzydełka nosa ku dołowi w kierunku kącika ust. Bruzdy nosowo wargowe powstają, dzięki redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej i w konsekwencji rozluźnienia skóry, w wyniku starzenia się skóry. Pomimo tego, że u większości ludzi powstają dopiero w wieku 40 lat są przypadki, gdzie bruzdy powstają u młodych osób. Dlatego wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wydaje się idealnym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku, ze względu na jego uniwersalność.

Przygotowanie do zabiegu

Tak jak w przypadku opisanym powyżej, obowiązującym elementem jest rozmowa lekarza z pacjentem. Podczas niej ustala się rodzaj zastosowanego znieczulenia, omawia ewentualność wystąpienia skutków ubocznych, przebiegu zabiegu oraz cel terapii, ustala cenę, a lekarz dowiaduje się o przeszłości chorobowej pacjenta. Kiedy wszystkie kwestie zostaną omówione, pacjent proszony jest o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu.
Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym składa się z następujących elementów:

Usunięcie makijażu.

  • Dezynfekcja okolicy ciała poddawanej zabiegowi, w tym przypadku okolicy skóry policzka i warg.
  • Podanie środka znieczulającego za pomocą zastrzyku lub specjalnego kremu.
  • Specjalista wprowadza kwas pod skórę metodą metodą tunelową, kolumnową, punktową lub punktową/liniową. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w przypadku bruzd polega na nakłuwaniu odpowiednich obszarów, w różny sposób w zależności od wykonywanej przez lekarza techniki.
  • Następnie lekarz wykonuje masaż, którego celem jest wymodelowanie wypełnień i ich równomiernych rozmieszczeń.
  • Końcową częścią zabiegu stanowi chłodzenie okolic, które były poddawane zabiegowi w celu zapobiegnięcia powstawania opuchlizny oraz zniwelowanie bólu.
  • Po zakończonym zabiegu pacjent powinien zgłosić się do lekarza w ustalonym wcześniej terminie.

Zalecenia po wykonanym zabiegu

Czas rekonwalescencji pacjenta zależy od jego indywidualnych czynników wewnętrznych. Szacowany termin zaczyna się od kilku dni, a kończy na kilku tygodniach. Jeśli chcemy cieszyć się długotrwałym efektem należy przez pierwszy tydzień po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego ochładzać miejsca, gdzie były bruzdy nosowo wargowe. Nie wolno też uciskać miejsc, które były poddane zabiegowi. W czasie rekonwalescencji należy nie narażać się na zimno, gorąc oraz nasłonecznienie. Lekarze odradzają również wykonywania wymagających ćwiczeń fizycznych i nakładania makijażu na twarz. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wiąże się również z koniecznością umówienia się na wizytę kontrolną ze specjalistą w ustalonym wcześniej terminie.

Zaciekawił cię zabieg? Sprawdź https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/kwas-hialuronowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − 62 =

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *