Vectus a Light Sheer – porównanie

Czytelnia Autor: redakcja komentarzy 8

Każda z kobieta marzy o pięknej gładkiej skórze bez owłosienia. W celu się osiągnięcia zamierzonego efektu stosujemy różne metody: golimy się zwykłą  maszynką, depilujemy się woskiem lub pastą cukrową lub coraz częściej usuwamy włoski za pomocą depilacja laserowa. Analizując powyżej wymienione metody zastanawiamy się, który z nich jest najbardziej efektywna. Jakie depilacja laserowa opinie posiada?

Są one różne wynika to między innymi z indywidualnych aspektów. Należy zaznaczyć, iż zbieg usuwania owłosienia depilacja laserowa  dla osiągnięcia zamierzonego efektu tj. trwałego pozbycia się owłosienia wymaga, powtórzenia zabiegu. Depilacja laserowa ile zabiegów? Jednoznacznie nie da się określić, gdyż zależy m.in. od rodzaju oraz miejsca owłosienia (depilacja pach wymaga niekiedy mniej powtórzeń niż np. pośladków – więcej o tym tutaj: https://depilacjavectus.pl/depilacja-posladkow/). Średnia ilość zabiegów depilacja laserowa to: od 1 do kilkunastu zabiegów. Depilacja laserowa koszt związany jest z kwestią ile zabiegów należy wykonać?  Owszem laserowa depilacja cena –  nie należy do najniższym. W dużej mierze depilacji laserowa cena jest  Jednakże z perspektywy czasu zainwestowanie środki finansowe zostaną zrekompensowane zarówno poprzez wygodę, wiecznie gładkie ciało oraz nie kupowaniem sprzętu do golenia lub płaceniem co kilka tygodni za wizytę u kosmetyczki. W związku z Depilacja laserowa jak się przygotować?  Nie jest to skomplikowane i nie różni się zbytnio od wizyty u kosmetyczki w celu depilacji woskiem.

Na obecnym rynku usuwanie owłosienia depilacja laserowa odbywa się głównie za pomocą: laser Vectus lub laser Light Sheer. Watro zapoznać się z opinie depilacja laserowa  na temat rodzaju laseru, zanim wybierzemy się do zakładu kosmetycznego lub lekarza medycyny estetycznej i zainwestujemy w  zabiegi pozwalające mieć gładkie ciało. W tym celu dokonaliśmy porównania, a na końcu wyłonimy zwycięzcę.

 1. Bezpieczeństwo.

Dokonując analizy laser Vectus lub laser Light Sheer pod względem bezpieczeństwa, zdecydowanie wygrywa  laser Vectus, który ma czytnik Skintel. Cóż to takiego jest? Otóż jest to inteligentny czytnik melaniny Skintel. Dzięki temu urządzeniu unikniemy ryzyka poparzenia. Dlaczego? Ponieważ przez każdym wykonywanym zabiegiem kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej przykłada do naszej skóry Skintel, który mierzy pacjentowi poziom melaniny czyli poziom barwnika w skórze. Po zbadaniu informacja zostaje przesłana do urządzenia, które samo dobiera nam odpowiedni do koloru naszej skóry maksymalny poziom mocy zabiegu. Oczywiście z zachowaniem 100% bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, iż laser Vectus, posiadający wbudowany system Skintel daje możliwość perfekcyjnego dobrania odpowiednich parametrów do każdego koloru skóry. Szczególnie istotne jest to dla osób posiadających kolor włosów jasne lub rude.

W przypadku depilacja laserowa Light Sheer ocenę fototypu skóry dokonuje kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. W związku w przypadku ustawienia nieodpowiedniej mocy może dojść oparzenia po depilacji laserowej lub zbyt małej mocy przez co zabieg nie przyniesie zamierzonych rezultatów.

Wynik w kategorii bezpieczeństwo: 1:0 dla laser Vectus.

 1. Skuteczność.

Zarówno laser Light Sheer jak i laser Vectus to lasery diodowe. W trakcie zabiegu depilacja laserowa wykorzystują one  światła w celu osłabienia mieszków włosowych i w efekcie usuwanie owłosienia laserem. Jednakże dzięki powyżej wspominanym narzędziu (Skintel) laser Vectus jest zdecydowanie lepszy gdyż dobiera moc światła odpowiednią do koloru skóry dla danego pacjenta,a tym samym idealnie dobiera moc. Kolejnym atutem przemawiającym za wykonywaniem depilacja laserowa laserem Vectus ponowne wykorzystywanie wiązki światła. Polega to na tym, iż w przypadku wykonywania depilacja laserowa wysyłany impuls odbija się od wbudowanych w głowicę lusterek i ponownie wraca do skóry. W efekcie jeszcze skuteczniej osłabia włos. W związku z czym skuteczność wykonania depilacji laserowej jest bardzo wysoka i trwała depilacja. Natomiast w przypadku lasera Light Sheer skuteczność jest uwarunkowana od dawek wybranych przez osobę wykonującą zabieg.

Analizując skuteczność obydwóch laserów należy również zwrócić uwagę na ich budowę. Zarówno Laser Light Sheer jak i laser Vectus, posiada dwie głowice (większa i mniejszą). Większa głowica w przypadku laser Sherr  (zasysająca) podczas depilacja laserowa usuwanie owłosienia laserem z takich części ciała jak: plecy czy nogi jednakże jest niewygodna przy kościstych partiach ciała. Dlatego, aby laserowa depilacja wykonana była z 100% dokładnością, często kosmetolodzy lub lekarze medycyny estetycznej decydują się na używanie przy depilacja laserowa nawet dużych obszarów ciała za pomocą małej głowicy, co wiąże się z wydłużeniem zabiegu. Natomiast usuwając owłosienie laserem Vectus nawet w przypadku dużych partii ciała znacznie skraca zabieg laserowa depilacja  A tym samym również pozwala zaoszczędzić czas.

Ponadto o skuteczności decyduje również kwestia depilacja laserowa jak się przygotować?  Przed samym zabiegiem należy ogolić ciało, jednakże nie wolno go myć ani smarować żadnymi kremami, balsamami. Ponadto należy zrezygnować z korzystania z solarium, oraz unikać słońca, aby skóra nie była opalona.

Wynik w kategorii skuteczność: 1:0 dla lasera Vectus.

Zastanawiasz się czy depilacja laserowa boli? Przy podjęciu decyzji o podaniu się usuwaniu włosków za pomocą depilacja laserowa zadajemy sobie pytanie czy to boli? Otóż obydwa lasery podczas depilacji laserowej wykorzystują technologię chłodzenia. Jednakże sposób chłodzenia w trakcie usuwanie włosów laserem jest różnorodny. W przypadku lasera Light Sheer chłodzenia odbywa się tylko przez i po wysłaniu impulsu. Natomiast wykonując depilacja laserowa za pomocą  laser Vectus, komfort chłodzenia jest uaktywniany również podczas impulsu. W efekcie dokonując depilacja laserowa przy użyciu  laser Vectus narażamy się na zdecydowanie mniejszy ból, który jest minimalnie odczuwalny.

Wynik w kategorii komfort: 1:0 dla lasera Vectus.

 1. Szybkość.

Laser Vectus dzięki możliwości pracy w trzech róznych trybach tj. ciągły, średni i wolny zdecydowanie przyczynia się skrócenia czasu zabiegu. Uwarunkowanie czasowe w dużej mierze wynika z samopoczucia pacjenta. Zabieg depilacji pach trwa ok. 1 minuty, bikini 15 minut a nogi 40 minut. Takiego rozwiązania nie posiada Light Sheer i czas zabiegów jest znacznie wydłużony.

Wynik w kategorii szybkość: 1:0 dla laser Vectus.

Podsumowując powyższą analizę Laser Vectus oraz laser Light Sheer pod względem bezpieczeństwa, skuteczności, komfortu oraz szybkości zwycięzcą został  Laser Vectus. A więc drogie Panie zanim umówicie się na wizytę w celu usunięcie owłosienia metodą depilacja laserowa warto zapoznać się z rodzajem lasera za pomocą, którego zabieg zostanie wykonany. W ten sposób zmniejszcie ryzyko jakie niesie ze sobą depilacja laserowa skutki uboczne tj. poparzenie, zaczerwienienie skóry, powstanie czerwonych punkcików.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

https://cure-anxiety-online.com

8 komentarzy

 • Wita:

  Data: 8 czerwca, 2018 Czas: 7:36 am

  Light Sheer jest naprawdę wolniejszy od Vectusa? No to chyba muszę wybrać Vectusa 🙂

  • Olka:

   Data: 10 czerwca, 2018 Czas: 12:37 pm

   No znacznie, znacznie : ) Vectus – dobry wybór.

 • Syla:

  Data: 13 czerwca, 2018 Czas: 4:31 pm

  Korzystał ktoś? Jak dla mnie to jest odkrycie tego roku 🙂 koleżanka mi o tym powiedziała. 2 tyg potem sama byłam w gabinecie na taki zabiegu… laser Vectus, bo o nim mowa – jest bezpieczny, bezbolesny i naprawdę usunął moje włoski z nóg : )

  • Tara89:

   Data: 15 czerwca, 2018 Czas: 5:32 pm

   ja też pozazdrościłam koleżance i sama skorzystałam :))))

 • Julita:

  Data: 16 czerwca, 2018 Czas: 12:57 pm

  Oczywiście że każda kobieta marzy 🙂 skoro już jest Vectus który chłodzi i jeszcze kontroluje żeby nie oparzyć to naprawdę nie wiem co można jeszcze wymyślić. Jak dla mnie zabieg idealny. Mam teraz spokój na kilka dobrych miesięcy. Warty swojej ceny!!

 • Daras:

  Data: 18 czerwca, 2018 Czas: 9:58 am

  Czy jako facet moge pojsc na taki zabieg bo skoro szybko mozna sie pozbyc wlosow to chcialbym skorzystac i jak widac ten vectus jest naprawde spoko ale czy ja jako klient moge sie zapytac np. w rejestracji czy maja to urzadzenie czy nie? Bo ja tym light sheer bym nie ryzykował a na prawde chcialbym sie pozbyc problemu i wgl

 • Sara:

  Data: 19 czerwca, 2018 Czas: 11:28 am

  A to ciekawe nie wiedziałam, że Vectus to nowsza wersja Light Sheera. Dużo salonów posiada jeszcze ten drugi laser. Akurat mieszka w Trójmieście i chyba się przejdę na konsultację, bo Vectus wydaje mi się nie dość, że lepszy to jeszcze bezpieczniejszy. Teraz mogłabym się poddać takiemu zabiegowi, bo zawsze byłam przeciwna

  • Maria:

   Data: 20 czerwca, 2018 Czas: 2:29 pm

   No pewnie, że tak! Nie ma żadnych skutków ubocznych a przy Light Sheer jest to możliwe. Ja też wybralabym Vectusa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 1 =

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *