Depilacja laserowa – jaki laser wybrać?

Czytelnia Autor: redakcja komentarze 2

XXI w. wymaga od kobiet wielu wyrzeczeń i obowiązków. Usuwanie zbędnego owłosienia stało się męczącą rutyną i nieprzyjemną koniecznością. Jednak wcale nie musi tak być. Pomimo istnienia na rynku mnóstwa produktów ich skuteczność w rzeczywistości nie jest tak wysoka jak gwarantują to w reklamach. Na ratunek przychodzą zabiegi kosmetyczne, które łączą ze sobą komfort, bezpieczeństwo i skuteczność. Jednak który z dostępnych zabiegów wybrać? W artykule porównane są zabiegi Vectus i Light Sheer.

Zanim przejdziemy do przedstawienia obu możliwości należy wyjaśnić na czym polega usuwanie owłosienia laserem. Depilacja laserowa polega na użyciu wiązki lasera, która po wniknięciu w skórę wpływa na komórki barwnikowe mieszka włosowego w taki sposób, aby włoski nie były już zdolne do wzrostu. Są one osłabiane, co pomaga w ich usunięciu.

Bezpieczeństwo

Laser Vectus posiada inteligentny czytnik Skintel. Za jego pomocą mierzony jest poziom aktywnej melaniny. Dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiedniej mocy lasera, co skutkuje bezpieczeństwem podczas zabiegu. Technologia uniemożliwia zaistnienia jakiegokolwiek oparzenia po depilacji laserowej. Depilacja laserowa light sheer opiera się na doświadczeniu i wiedzy specjalisty, gdyż to właśnie kosmetolog po obejrzeniu skóry pacjenta dobiera odpowiednie parametry. Decydując się na ten zabieg należy poszukać dobrego specjalisty, który nie doprowadzi do poparzeń, ale ustawi moc lasera tak, aby zabieg był skuteczny. Jeżeli też chcesz się przekonać jak działa depilacja laserowa ciała – sprawdź.

Skuteczność

Depilacja laserowa laserem Vectus jest dokładniejszy dzięki poprawieniu rozłożenia diod w głowicy. Diody są ułożone gęściej na większej powierzchni. W ten sposób światło lasera lepiej dociera do skóry i więcej włosków może zostać usuniętych. Kolejną zaletą jest technologia Photon Recycling, dzięki której światło odbite przez skórę ponownie w nią wnika. W tym względzie różni się Light sheer, którego odbity impuls ,,marnuje’’ około 80% światła lasera.

Komfort

Laserowa depilacja laserem Vectus gwarantuje bezbolesność zabiegu dzięki systemowi chłodzenia Advanced Contact Cooling. Działa przez cały czas trwania impulsu, co odróżnia go od od Light sheer, który chłodzi tylko przed i po użyciu wiązki.

Szybkość

Zaletą lasera Vectus są 3 tryby pracy głowicy – ciągły, średni i wolny. Dzięki temu czas zabiegu jest znacznie skrócony. Takiej możliwości nie ma laser Light sheer, przez co usuwanie włosów laserem jest znacznie dłuższe.

Depilacja laserowa jak się przygotować

 • należy zgolić włoski maszynką w miejscu zabiegu
 • co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosków żadnym sposobem
 • nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi ani witaminami A i C 4 tygodnie przed zabiegiem
 • nie należy przyjmować leków o działaniu fotoalergicznym i fototoksycznym.

Depilacja laserowa ile zabiegów

Trwała depilacja wymaga serii zabiegów od 4-6.

Czy depilacja laserowa boli?

Zabieg depilacji laserem jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, a po nim można od razu wrócić do codziennych czynności.

Depilacja laserowa skutki uboczne

Po zabiegu skora jest zaczerwieniona i czasem mogą pojawić się czerwone punkciki. Mogą również pojawić się przebarwienia, a skóra może stać się chropowata. Skutki zabiegu powinny zniknąć samoistnie w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Depilacja laserowa koszt

Depilacja laserowa cena zabiegu Vectus zaczyna się średnio od 149 zł.
Laserowa depilacja cena zabiegu Light sheer jest od około 200 zł.

Depilacja laserowa opinie

Kobiety często nie wierzą, że mogą nareszcie skutecznie i trwale pozbyć się owłosienia. Te odważne, które zaryzykowały niemałe pieniądze w swój wygląd są teraz szczęśliwymi posiadaczkami gładkiej skóry. Pomimo istnienia różnych zabiegów depilacyjnych bez wątpienia laserowa depilacja jest warta uwagi. Należy jednak podjąć decyzję ostrożnie i bez pośpiechu, by wybrać najlepszą dla siebie opcję oraz salon kosmetyczny, który zajmie się naszą skórą bezpiecznie i profesjonalnie.

2 komentarze

 • karolina90:

  Data: 4 grudnia, 2018 Czas: 11:07 am

  Myslalam, ze z bolem podczas depilacji jest o wiele gorzej, ale w sumie poza takimi drobnymi ukluciami to tragedii nie było.

 • cherrycocktail:

  Data: 4 grudnia, 2018 Czas: 6:48 pm

  Vectus to byl chyba ten laser co ja go robilam jakis czase temu w Gdansku, w Clinice Cosmetologice. Ja tam polecam, jak nie mialam wloskow po zabiegu tak nadal ich nie mam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

50 + = 51

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *